Odkazy k tématu Anglie a práce v zahraničí

Práce a brigády v zahraničí

Tip na dárek
Aktuální počasí
Aktuální počasí ve Velké Británii
Podpora

·  Napište nám
·  Doporučte náš Web
·  Pošli článek
·  Osobní stránka

Správa města Londýn


Téma: Místa

Velký Londýn je rozdělen do 32 městských obvodů a londýnské City. Jednotlivé samosprávy městských obvodů jsou nejdůležitější jednotkou místní správy Londýna a jsou zodpovědné za zajištění většiny lokálních služeb v oblasti, kterou spravují. City není spravována běžnou místní radou ale historickou Corporation of London.

Greater London Authority (GLA), nejvyšší správní orgán Velkého Londýna, má vliv na dění celé oblasti Velkého Londýna a je zodpovědná za koordinaci činností samospráv městských čtvrtí, strategické plánování a chod služeb, jež mají dosah v celém Londýně /londým/ jako například policie, požární ochrana a doprava. GLA se skládá z jednak ze starosta Londýna (Mayor of London) a zastupitelstva, jímž je Londýnské shromáždění (London Assembly).

Současný starosta, Ken Livingstone, byl zvolen jako nezávislý kandidát ve volbách roku 2000. Navzdory odporu všech významných politických stran a tisku, se těši značné podpoře Londýňanů. Dnešní GLA bylo ustanovena jako náhrada za Radu Velkého Londýna (Greater London Council, GLC ), která vznikla roku 1965 a byla zrušena roku 1986 po politických šarvátkách mezi GLC ( tehdy vedeným Kenem Livingstonem ) a vládou konzervativní strany vedenou Margaret Thatcherovou.

Předchozí londýnské administrativní úřady:
Metropolitan Board of Works (MBW) - 1855 až 1889
London County Council (LCC) - 1889 až 1965
Greater London Council (GLC) - 1965 do 1986
Greater London Authority ( GLA ) - 2000


Po zrušení GLC v roce 1986, přešla většina jeho pravomocí na samosprávy městských čtvrtí a zbytek byl zajiš»ován jejich spolupráci nebo jinými nevolenými orgány. Samosprávy městských obvodů tak získaly značnou autonomii a jednotný statut a ačkoli po obnovení GLC ztratily určitou část vlivu, stále existují oblasti v nichž jsou nezávislé na GLC.

Londýn je v parlamentu reprezentován 74 poslanci. Seznam volebních obvodu do parlamentu v oblasti Velkého Londýna - [9].

Policejní službu pro 32 londýnských čtvrtí zajiš»uje Metropolitan Police Service, všeobecně označována spíše jako Metropolitan Police, nebo jednoduše Met. City má svou vlastní policejní správu City of London Police.

Zdravotní služba v Londýně je řízena vládou prostřednictvím National Health Service (NHS - národní zdravotní služba ). Velký Londýn je rozdělen na 5 Strategic Health Authorities

 
Související odkazy
· Více o tématu Místa
· Další články od autora admin


Nejčtenější článek na téma Místa:
Obyvatelstvo Londýna

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
©patné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

K tomuto článku není možné vložit komentář.


pro webmastery: ODKAZY

1x.cz * friend.cz * PageRank.cz * Levné letenky nízkonákladových aerolinií
katalog webu | beskydy | práce v zahraničí | práce v Irsku | práce v Anglii | Letenky levne. Letenky do Anglie. Letenky do Londýna.
podekování patrí - Pujčky | Hypotéky | Inzerce | Letenky | Dovolená v Anglii
čas potřebný ke zpracování stránky: 0.10 sekund