Odkazy k tématu Anglie a práce v zahraničí

Práce a brigády v zahraničí

Tip na dárek
Aktuální počasí
Aktuální počasí ve Velké Británii
Podpora

·  Napište nám
·  Doporučte náš Web
·  Pošli článek
·  Osobní stránka

Londýnská taxislužba


Téma: Místa

Za vydávání licencí pro provozovatele taxislužby a soukromé půjčovny vozidel v oblasti Velkého Londýna je zodpovědná organizační jednotka Transport for London - Public Carriage Office (PCO).

Historie

Od roku 1600 bylo součástí života v Londýně půjčování vozidel. Vyřazené kočáry aristokratických rodů byly jedny z prvních vozidel používaných pro půjčování. Byly předchůdci francouzských kabrioletů (cab), které se v Londýně objevily okolo roku 1820.

První taxi, které nebylo taženo koňmi – elektricky poháněný vůz Bersey – se začal používat v roce 1897. První taxi se spalovacím motorem se objevilo v roce 1903. V té době jezdilo Londýnem asi 11 000 koňských drožek. Poslední taková drožka se použivala v roce 1947. V současné době se v Londýně pohybuje asi 20 000 taxíků.

Regulace tohoto oboru byla v roce 1850 přidělena Metropolitan Police a byla zřízena Public Carriage Office, která původně sídlila poblíž New Scotland Yardu ve Whitehallu. V roce 1901 se přestéhovala do Lambeth Road, kde byla až do roku 1966, kdy byla přestěhována na současnou lokalitu v Penton Street.

Po ustavení Transport for London v roce 2000 se správa licencí změnila i když běžné činností s vydáváním licencí zůstaly v náplni PCO.

Po přijetí zákona Private Hire Vehicles (London) Act v roce 1998 se činnost PCO rozšířila i na správu licencí pro soukromé půjčovny vozidel. V současnosti se půjčováním vozidel zabývá přes 2 000 společností, které mají k dispozici asi 40 000 vozů.

Typické černé londýnské taxi – black cab

V současné době jsou v Londýně dva systémy taxislužby
Taxi, která jezdí po ulicích a mohou vyhledávat klienty – používa se pro ně pojem hackney carriage, většinou se jedná o černé taxi (black cab).
Taxi, která mohou poskytovat služby pouze když se klient dostaví do jijich provozovny nebo pokud si jízdu objedná – používá se pro ně pojem minicab.

Black cabs

Ve většině měst Velké Británie jsou vozidla taxi běžná čtyřdveřová auta ale v Londýně, Glasgowě a Edinburgu jsou provozovány speciální typy taxi vyrobené společností Manganese Bronze.

Tyto vozy jsou navržené tak, aby mohly převážet 6 osob v zadní části vozidla, zatímco zavazadla jsou v přední části vozu vedle řidiče.

Některé novější vozy mohou převážet v zadní části auta i invalidní vozík.

Tradiční barvou je černá barva, která dala jméno jejich označení – black cab.
 
Související odkazy
· Více o tématu Místa
· Další články od autora admin


Nejčtenější článek na téma Místa:
Obyvatelstvo Londýna

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
©patné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

K tomuto článku není možné vložit komentář.


pro webmastery: ODKAZY

1x.cz * friend.cz * PageRank.cz * Levné letenky nízkonákladových aerolinií
katalog webu | beskydy | práce v zahraničí | práce v Irsku | práce v Anglii | Letenky levne. Letenky do Anglie. Letenky do Londýna.
podekování patrí - Pujčky | Hypotéky | Inzerce | Letenky | Dovolená v Anglii
čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund