Odkazy k tématu Anglie a práce v zahraničí

Práce a brigády v zahraničí

Tip na dárek
Aktuální počasí
Aktuální počasí ve Velké Británii
Podpora

·  Napište nám
·  Doporučte náš Web
·  Pošli článek
·  Osobní stránka

Náboženství v Londýně


Téma: Místa

Když papež Jiří Veliký poslal svatého Augustína aby uvedl Anglii do katolické církve v roce 597, předpokládal, že titul, který obdrží jeho vyslanec bude Arcibiskup londýnský, protože toto město bylo známo jako hlavní město římské kolonie Británie. Vzhledem k tomu, že jeho posel byl pohostinně přivítán v Kentském království, bylo arcibiskupství ustanoveno v Canterbury. Přesto byl Londýn vždy důležitým náboženským centrem a každý Canterburský arcibiskup zde trávil mnoho času. Jeho oficiální residence je v Labet Palace.

Anglikánská církev má dva arcibiskupy – Arcibiskup londýnský, jež spravuje část Londýna na sever od Temže, sídlí v největším londýnském barokním chrámu katedrále svatého Pavla a Arcibiskup southwarský, jež spravuje anglikánskou církev na jih od Temže. Důležité národní a královské ceremonie jsou rozděleny mezi katedrálu svatého Pavla a Westministerské opatství, gotickém kostelu velikosti katedrály. Stejně jako v jiných částech Velké Británie návštěvy bohoslužeb klesají a anglická církev se potýká s poklesem obliby.

Římskokatolický Arcibiskup westministerský je všeobecně uznáván jako hlava katolické církve v Anglii a Walesu. Další tradiční protestantské církve, které mají rezidenci v Londýně jsou například United Reformed Church a Quakers. Mnoho imigrantů ustavilo své vlastní církve například je zde zastoupena řeckokatolická církev a existují zde další protestantské sbory. Londýn je nejdůležitějším centrem islámu ve Velké Británii. Ve dvou londýnských předměstích jsou enklávy s největším počtem muslimů ve Velké Británii – Tower Hamlets a Newham. Londýnská centrální mešita (London Central Mosque) je velmi dobře známá londýnská silueta, postavená na okraji Regent’s Parku a další mešity jsou i v jiných částech města.

Hinduistický chrám v Neasden – Neasden Temple, je největším hinduistickým chrámem mimo Indii a zároveň pozoruhodným příkladem moderní budovy postavené v tradičním stylu. Většina dokonale propracovaných a spletitých mramorových plastik použitých v chrámu byla vytesáno v Indii.

Více než dvě třetiny britských židů žije v Londýně, což řadí Londýn na 13 místo na světě v počtu židů žijících mimo Izrael.

 
Související odkazy
· Více o tématu Místa
· Další články od autora admin


Nejčtenější článek na téma Místa:
Obyvatelstvo Londýna

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 1
Účastníků: 1

©patné

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
©patné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

K tomuto článku není možné vložit komentář.


pro webmastery: ODKAZY

1x.cz * friend.cz * PageRank.cz * Levné letenky nízkonákladových aerolinií
katalog webu | beskydy | práce v zahraničí | práce v Irsku | práce v Anglii | Letenky levne. Letenky do Anglie. Letenky do Londýna.
podekování patrí - Pujčky | Hypotéky | Inzerce | Letenky | Dovolená v Anglii
čas potřebný ke zpracování stránky: 0.11 sekund