Odkazy k tématu Anglie a práce v zahraničí

Práce a brigády v zahraničí

Tip na dárek
Aktuální počasí
Aktuální počasí ve Velké Británii
Podpora

·  Napište nám
·  Doporučte náš Web
·  Pošli článek
·  Osobní stránka

Práci na ostrovech našly desítky tisíc Čechů


Téma: Obecné informace

Deník Právo uvedl 14.srpna 2006 na titulní straně článek pod názvem

Za dva roky přišlo do Británie pracovat z východu 370 tisíc lidí

Téměř 400 000 občanů nových států EU začlo od 1.05.2004 pracovat ve Velké Británii, z toho bylo přez 20 000 Čechů. Poláků bylo jedenáctkrát více.

Britská media teď žádají politiky "Zastavte je".Vláda Tonyho Blaira tvrdila před otevřením pracovního trhu pro občany nových zemí Evropské unie, že přistěhovalců bude 5 až 13 tisíc ročně a zemi určitě neohrozí. Situace však byla značně podceněna.

Poslední statistiky říkají, že na ostrovech našlo přez 370 tisíc Východoevropanů práci legálně a nelegálních pracovníků může být až čtyřnásobek. Popisují nástup českých taxikářů, polských lékařů, zubařů a instalatérů.

List Guardian tvrdí, že z Polska odešlo od května 2004 okolo 5 000 doktorů, kteří skončili převážně v Británii. Média nazývají trend termínem A8 a zahrnují do něj občany osmi států postvýchodního bloku.

Tisková agentůra IANS přirovnává situaci k přílivu Asiatů, Afričanů a obyvtel Karibiku ze sedmdesátých a osmdesátých let minulého století. Demograf J.Salt z University Collefge London uvedl ve své studii tvrzení "Zcela jistě jde o největší vlnu přistěhovalectví, jakou Británie kdy zažila". Dále uvedl, že nováčci na trhu práce vykonávají podřadná zaměstnání, mají podprůměrné platy

Vědci konstatují, že trhu práce loni vévodili Irové, ale jejich převaha klesá a vytlačují je Poláci, kteří jsou největší jednotná národnostní skupina, která kdy, během tak krátké doby do království přišla.

Ministr vnitra John Reid volá po omezení migrace. Prý chápe obavy občanů z přeplněných škol a nemocnic, jak o tom informují média. Televize BBC nazvala příchozí z východu neviditelnou populacíVětšině přistěhovalců není víc než 34 let, často mají děti a potřebují lékaře. S takovými mimořádnými výdaji, ale nikdo nepočítal a Britská města nyní žádají vládu o dotace na jejich pokrytí.

John Reid volá po celonárodní diskusi. Pro stanici BBS řekl "Musíme se zbavit hloupé politické korektnosti. Názoru, že každý kdo chce mluvit o přistěhovalectví je rasista". Britové vědí, že cizinci společnost obohacují. "Chtějí mít, ale jistotu, že zdravotní a sociální systém zůstane zachován a migrace řízená". Navrhl zřídit poradní skupinu vlády, která by vše usměrňovala, třeba kvótama.

Média se schodují, že Východoevropané včetně Čechů ohrožují další národnosti v Británii, např. Indy, Pákistánce a Afgánce. Berou jim nekvalifikovanou práci.

Do Evropské unie brzy vstoupí další státy. Poukazováno je na Bulharsko a Rumunsko. Na řadě je také Turecko, Makedonie a Chorvatsko, před kterými varuje agentůra IANS

Situace je komplikovná, protože vedle Velké Británie otevřely v květnu 2004 své pracovní trhy pro nováčky v EU pouze Irsko a Švédsko

 
Související odkazy
· Více o tématu Obecné informace
· Další články od autora admin


Nejčtenější článek na téma Obecné informace:
Zasílání aktuálních pracovních nabídek zdarma.

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 2
Účastníků: 2

Povedený

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
©patné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

K tomuto článku není možné vložit komentář.


pro webmastery: ODKAZY

1x.cz * friend.cz * PageRank.cz * Levné letenky nízkonákladových aerolinií
katalog webu | beskydy | práce v zahraničí | práce v Irsku | práce v Anglii | Letenky levne. Letenky do Anglie. Letenky do Londýna.
podekování patrí - Pujčky | Hypotéky | Inzerce | Letenky | Dovolená v Anglii
čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund