Anglie - informace, cestování, práce, ubytování

Ekonomika a Londýn
Publikováno: Monday, 20.03. 2006 - 19:18:06
Téma: Místa


Londýnská City je finančním centrem Londýna kde sídlí banky a makléřské, pojiš»ovací, právní a účetní firmy. Druhé finanční centrum je budováno v oblasti Canary Wharf na východě Londýna. Je to daleko menší oblast než City ale stejně významná, je zde například hlavní sídlo HBSC.

Sídla firem mimo finanční obor jsou roztroušena po celém centrálním Londýně. Některá jsou v City ale větší část je soustředěna více na západ v Mayfair , St. James's a Strand a v jejich okolí. Více než polovina firem zařazených do žebříčku UK TOP100 mají svá správní centra v Londýně a více než 70% v metropolitní oblasti Londýna. Londýn je vedoucím globálním centrem odborných služeb. 31% světových obchodů s valutami se odehrává v Londýně, s větším podílem obchodů s americkými dolary než v New Yorku a s větším podílem obchodování s Euro než ve zbytku Evropy.

Turistika je jeden z největších odvětví britského průmyslu a v roce 2003 byla zdrojem přijmu pro 350 000 londýňanů [12].

Ačkoli je londýnský přístav až třetí největší přístav Velké Británie na rozdíl od doby, kdy byl kdysi největším přístavem světa, stále jím prochází 50 miliónů tun zboží ročně. Hlavní dok je nyní v Tilbury, mimo hranice Velkého Londýna.

Londýnská ekonomika vytváří 365 000 miliónů dolarů ročně a je zdrojem 17% hrubého domácího produktu (HDP) Velké Británie – v tom je zahrnt jen samotný Londýn. Produkce metropolitní oblasti Londýna je daleko větší – odhaduje se na 600 000 miliónů dolarů (srovnatelná s HDP Holandska).

Tento článek si můžete přečíst na webu Anglie - informace, cestování, práce, ubytování
http://anglie.1x.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://anglie.1x.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=48